Medenica prodala zemlju 10 puta skuplje od realne cijene * Opozicija da iskoristi međunarodnu podršku * Rođaci osumnjičeni za ubistvo Bjelopoljke * Snežana Jonica osniva partiju * Kenijci nastavili dominaciju * Snažniji ASK za slobodne izbore * Policija provjerava kupca bivše imovine Jugooceanije
  Izdanje: 28-10-2019

BORIS RAONIĆ, PREDSJEDNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Javna je tajna da blokadu pristupnih pregovora Crne Gore održavaju tri članice EU.

Razgovaraju dvije bakterije:

– Što je bilo, što si tako tužna?
– Ma pusti, izgleda da sam zakačila neki antibiotik.
Prilazi Mujo djevojci u londonskoj diskoteci, pruža joj ruku i kaže:
– Mujo.
A ona će:
– Džesi.
– E, tu sam, no kako se zoveš?

Sport - datum: 2019-10-27 PODGORICA U GRADSKOM DERBIJU POBIJEDILA NA STAROM AERODROMU DOMAĆI OFK TITOGRAD
„Žuti” osvojili kompletan plijen Do trijumfa sa igračem manje
Kriza koja izvjesno vrijeme drma redove OFK Titograda produbljena je sinoć u duelu sa Podgoricom. Slavili su igrači iz Donje Gorice na Starom aerodromu sa 2:1, iako su čitavo drugo poluvrijeme imali igrača manje na terenu. Uspješno su odolijevali napadima domaćih i na kraju, kada se sve sabere, zasluženo osvojili bodove.

-Do isključenja Čelebića, ovo je bila kvalitetna utakmica, a nakon toga je bila više borbena. Cijelo drugo poluvrijeme Titograd je imao inicijativu, ali smo uspjeli da se odbranimo i slavimo. Mislim da je na kraju bilo zasluženo - rekao je Vojo Pejović, šef stručnog štaba Podgorice.

OFK Titograd je u prvom poluvremenu imao inicijativu, ali je na odmor otišao sa dva gola zaostatka! Prvu priliku na utakmici, u 13. minutu, ekipa iz Donje Gorice je pretvorila u vođstvo. Balša Sekulić je sa desne strane centrirao, a Nikola Vujnović glavom sa šest-sedam metara pogodio mrežu Ivanovića – 0:1. Rana prednost gostiju kao da je vezala noge domaćinu, pa je do do prve situacije iz koje je mogao do gola stigao u 19. minutu. Miličković je probao sa desetak metara, ali je Jasmin Agović odbranio. Igrao se 25. minut kada su „žuti” izveli dobar kontranapd. Povukao je loptu Jovan Vujović, dao je na lijevo za Sekulića. Uslijedila je povratna lopta za Vujovića, koji je iz trka šutirao, a Ivanović uspio da sačuva mrežu. Nakon jednog nesmotrenog starta nad Mendijem, kapiten gostuju Nikola Čelebić je u 40. minutu dobio direktan crveni karton i činilo se tada da će to biti olakšavajuća okolnost za crvene. Imali su pet minuta kasnije priliku preko Mirka Raičevića, a onda su u nadoknadi vremena šokirani. Gosti su izveli dobar napad – Vujnović je sa desne strane ubacio loptu za Sekulića, koji je u petercu primio. Iako je na leđima imao jednog protivničkog igrača, uspio je da je podigne i makazicama postigne efektan pogodak. Bio je to gol zbog kojeg vrijedjelo sinoć biti na stadionu na Starom aerodromu.

Trener domaćih je na poluvremenu izvršio dvije izmjene, krenuo je mnogo ofanzivnije tražeći gol i povratak u meč. Imali su u uvodnim trenucima ovog dijela dva pokušaja preko Mamadu Mendija, ali Senegalac u oba navrata nije bio precizan. Ali, u 62. minutu „romantičari” su uspjeli da smanje prednost. Novović je izveo korner, a Nigerijac Ajana Činedu glavom zakucao loptu u mrežu – 1:2. Četiri minuta kasnije domaći su postigli gol preko Vukčevića, ali je sudija Mileta Šćepanović na asistenciju svog pomoćnika Miodraga Brajovića poništio pogodak. Ostalo je nejasno zašto, jer je Vukčević pogodak postigao sa ivice kaznenog prostora. Igralo se u tim trenucima samo na polovini gostiju i nekako se samo čekalo izjednačenje. Međutim, gosti su se odlično branili, na kraju i odbranili i osvojili tri velika boda.

-Ne želim da komentarišem suđenje, poštujemo sve odluke. Imali smo šanse, brojčanu prednost i ostaje žal što nijesmo to iskoristili. Ovo je teška situacija za nas, ambicije su bile mnogo veće. Po ko zna koji put rival nam stvori jednu ili dvije šanse i ostvari pobjedu - rekao je Mileta Radulović, pomoćni trener OFK Titograda.

D.P.

OFK Titograd - Podgorica 1:2 (0:2)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelci: Činedu u 62. za OFK Titograd, Vujnović u 13. i Sekulić u 45+2 minutu za Podgoricu. Žuti kartoni: Pavlović, Đalović (OFK Titograd), Golubović, Božanović, Đajić (Podgorica). Crveni karton: Čelebić (Podgorica) u 40. minutu.

OFK TITOGRAD: Ivanović 1, Roganović 1, Banović 1,5, Činedu 1,5, Novović 1, Nikolić 1 (od 82. Gašević-), Raičević 1,5, Miličković 0,5 (od 46. Đalović), Pavlović 0.5 (od 46. Matanović), Mendi 0.5, Vukčević 1.

PODGORICA: Agović 1.5, Čelebić 0,5, Pajović 2, Đajić 2, Božanović 1,5, Šćekić 1,5, Golubović 1, Sekulić 2 (od 69. Kordić), Vujović 1,5 (od 54. Aligrudić -), Vujnović 2,5, Suzuki 1 (od 84. Zvrko-).

Igrač utakmice: Nikola Vujnović (Podgorica) – 2,5